Történetek az Anyák Házából

2016. május 01., címkék: anyák háza, bethesda, reformátusok lapja, anyák napja

A baj pillanatok műve – a felépülés sokszor évekig tart. Közlekedési vagy háztartási baleset, súlyos fertőzés, sokszor egyre megy: a kórházba került gyermekek szüleit gyakran mardossa önvád a történtek miatt. Mindenki szeretné a lehető legtöbb időt a betegágy mellett tölteni – ebben segít az idén százötven éves Bethesdába került gyerekek szüleinek a tavaly novemberben megnyitott Anyák Háza, ahol kilenc ágy várja a tartós kórházi ellátásra szoruló vidéki gyerekek édesanyjait.

Gyógyító biztonság

2015. november 25., címkék: bethesda gyermekkórház, interjú, bethesda, anyák háza, bencze jános

Múlt héten adták át a Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórháza szomszédságában kialakított Anyák házát. Ez az épületszárny komoly segítséget biztosít a gyógyuló gyermekeknek és családtagjaiknak, nyugalmas környezetet nyújtva a pihenéshez. A kezdeményezésről, a megvalósuláshoz vezető útról és a benne rejlő lehetőségekről beszélgettünk a projekt gazdájával, Bencze Jánossal, a Bethesda Gyermekkórház diakóniai igazgatójával.

Segítség a gyógyulásban

2015. november 20., címkék: bethesda gyermekkórház, bethesda, anyák háza

November 19-én adták át a Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórházának szomszédságában az Anyák házát. Ez az otthon mérföldkő minden magyar kórház számára, hiszen egy egyedülálló kezdeményezés valósult meg széleskörű összefogásból.